Facebook Pixel Code
Strona główna [ Finansowanie
Finansowanie

TO SIĘ MA OPŁACAĆ.

Najlepszy sposób finansowania? To zależy, oczywiście od Twoich indywidualnych potrzeb. Warto zadać sobie kilka pytań i z pewnością Ci je zadamy. Czy chcesz mieć auto na własność, czy tylko je używać? Czy bardziej liczą się dla Ciebie koszty, czy komfort full serwisu?

Niuansów jest sporo - ale spokojnie, przedstawimy Ci zalety i wady wszystkich rozwiązań i zarekomendujemy najkorzystniejsze dla Twoich finansów. Stale współpracujemy z kilkunastoma instytucjami finansowymi: firmami leasingowymi i bankami,

Kredyt samochodowy

Wygodna forma finansowania, gdy chcesz mieć auto na własność.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kredytów samochodowych, zatem możemy dostosować formę spłaty do Twojej sytuacji finansowej. Standardowo – spłacasz comiesięczne raty kapitałowo-odsetkowych przez czas określony w umowie. Możesz też wybrać kredyt 50/50 lub 60/40 – wymaga wkładu własnego 50% lub 60%, a po umówionym czasie spłacasz jedną ratą pozostałą kwotę. Ciekawy jest też tzw. kredyt balonowy: opłacasz wkład własny, potem płacisz niskie raty, a ostatnią wysoką ratą spłacasz pozostałą wartość auta.

Leasing konsumencki

Nazywany też leasingiem osobistym

Jest formą finansowania przeznaczoną dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Podpisujesz umowę z firmą leasingową, która na określony czas udostępnia Ci do użytkowania samochód. 
Największe zalety? Nie musisz być przedsiębiorcą, umowa i formalności są mocno uproszczone, no i nie spłacasz całej kwoty za samochód, a tylko pewną jej część. Do tego elastycznie wybierasz warunki, kształtujące wysokość raty: od wysokości wkładu własnego, przez czas użytkowania, po maksymalny roczny przebieg auta. Na koniec leasingu decydujesz, co dalej: wykupić samochód, zmienić go na nowszy model czy po prostu oddać go leasingodawcy. Bez zobowiązań.

LEASING SAMOCHODÓW

Ta forma finansowania adresowana jest do przedsiębiorców i jest alternatywą dla kredytu - jeśli nie zależy Ci na własności.

Zalety? Proste procedury, brak skomplikowanych zabezpieczeń oraz wpływu na zmniejszenie zdolności podatkowej, przepisy podatkowe określające czas trwania umowy i oczywiście możliwość obniżenia podatku. Biorąc samochód w leasing możesz odliczyć 100% VAT, gdy używasz auta wyłącznie do celów firmowych lub 50%, gdy używasz go w także w celach prywatnych,

Wynajem długoterminowy

Cieszy się rosnącą popularnością wśród przedsiębiorców.

To wygoda, możliwość częstej wymiany auta na nowe i niższe miesięczne koszty, bo spłacasz w ratach tylko utratę wartości auta, tj. różnicę pomiędzy ceną zakupu, a wartością pojazdu na koniec umowy. 
Co jeszcze dobrego? Wszystkie obowiązki – w tym zakup opon zimowych, serwisowanie auta, coroczne opłacanie pełnego pakietu ubezpieczeń – są po stronie dostawcy, a Tobie pozostaje czysta radość z jazdy.
 

Pożyczka leasingowa

Główna różnica pomiędzy leasingiem a pożyczką leasingową: formalny właściciel pojazdu.

W leasingu przez okres trwania umowy jest nim firma leasingowa, a Ty stajesz się nim dopiero po zapłaceniu ostatniej raty. Natomiast zaciągając pożyczkę leasingową stajesz się właścicielem pojazdu już w momencie jego zakupu z otrzymanych środków. 

Więcej zalet? Mniej formalności niż w banku i korzystne oprocentowania, a do tego prawo do dokonywania odpisów amortyzacyjnych. W koszty możesz wrzucać np. część odsetkową raty oraz koszty eksploatacji auta.
 

Ubezpieczenie komunikacyjne

Ubezpieczenia komunikacyjne są ściśle związane z ryzykiem ponoszonym podczas korzystania z pojazdów.

Mają za zadanie chronić Cię przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń, np. kolizji czy wypadków, powstałych z winy Twojej lub osób trzecich. To między innymi:

• OC - obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
• AC - autocasco
• NNW - ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków
• ASS – assistance
• szereg innych polis, np. ubezpieczenie szyb lub opon oraz wiele usług dodatkowych, np. pomoc na drodze, holowanie do warsztatu, wymianę koła na miejscu, usługi informacyjne

GAP - Ubezpieczenie GAP jest skierowane do osób kupujących samochód na kredyt lub korzystających z leasingu. Zapewnia ochronę przed utratą wartości pojazdu w czasie. Zwykle polisa pokrywa różnicę pomiędzy pozostałymi do spłaty ratami a kwotą odszkodowania wypłaconego z AC.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami